Jak działają myjki ciśnieniowe?
Myjki ciśnieniowe są naprawdę przydatnymi narzędziami do czyszczenia we wszystkich rodzajach firm, zarówno do okresowego „wiosennego sprzątania”, jak i do regularnego codziennego użytku.
Na pierwszy rzut oka myjki ciśnieniowe są dość proste. Woda dostaje się do maszyny, gdzie jest pompowana i wyrzucana pod ciśnieniem, a następnie skierowana na powierzchnię, którą chcesz wyczyścić. Jest w tym jednak coś więcej (jak w przypadku większości rzeczy w życiu!).

Serwis myjki Karcher HD 6/15 – punkt naprawy w Sosnowcu.


W tym artykule postaramy się wyjaśnić niektóre kluczowe czynniki przy wyborze myjki ciśnieniowej, która odpowiada Twoim potrzebom.


Ciśnienie wody, przepływ wody i temperatura
to trzy kluczowe parametry, które określają działanie myjki czyli szybkość i rodzaj czyszczenia.

Ludzie często zakładają, że im wyższe ciśnienie, tym bardziej wydajna maszyna, ale w rzeczywistości ilość przepływu wody jest bardzo duża, a użycie gorącej wody pod ciśnieniem (lub nawet pary) może pomóc w usunięciu uporczywych i np. oleistych zabrudzeń.


Większe obszary wymagają większego przepływu wody przy niższym ciśnieniu w celu skutecznego czyszczenia. Na przykład parking, podjazd lub kort tenisowy wymagają większego przepływu, aby usunąć brud i go spłukać, a nie węższego strumienia wody pod wysokim ciśnieniem, co byłoby mniej skuteczne i zajęłoby zbyt dużo czasu, ponieważ strumień można zastosować tylko na małym obszarze na raz.

Użycie strumienia „wysokiego ciśnienia” może również uszkodzić niektóre rodzaje powierzchni. Kolejną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest temperatura wody – myjki ciśnieniowe z grzaniem wody tzw. „gorącowodne” lub parowe mogą zapewnić naprawdę głębokie czyszczenie przy użyciu mniejszej siły.


Do mniejszych powierzchni z przywierającym brudem, wysokim ciśnieniem i mniejszym natężeniem przepływu, np. jak stwierdzono w Karcher HDS 10/20 200 Bar 1000l/h 380V, byłaby najlepszą metodą, ponieważ strumień wody jest silniejszy w węższym obszarze, co pozwala na mocniejsze czyszczenie. Jedną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę podczas wykonywania tej operacji, jest oczywiście to, że woda jest bardzo gorąca, a myjka wysokociśnieniowa wymaga ostrożnego obchodzenia się, aby uniknąć poparzenia się i uszkodzenia niewłaściwych rzeczy (na przykład osoby obsługującej ją!).


Czy można zmieniać ciśnienie wody?
Tak, większość myjek ciśnieniowych Karcher HDS 380V można regulować w pewnym zakresie. W pomieszczeniach handlowych, gdzie żywność jest przygotowywana lub manipulowana, często istnieje potrzeba mycia ciśnieniowego, a tutaj równowaga między ciśnieniem a przepływem staje się ważniejsza, ponieważ higiena ma kluczowe znaczenie. Jeśli chodzi o żywność, usuwanie niechcianych pozostałości niesie ze sobą ryzyko rozproszenia części, jeśli ciśnienie jest zbyt wysokie, lub rozprzestrzenienia się cząstek na inne obszary.


System wielociśnieniowy umożliwia stosowanie różnych ciśnień w różnych częściach procesu czyszczenia, dzięki czemu niższe ciśnienie z wysokim przepływem może być stosowane do usuwania zanieczyszczeń, a wyższe ciśnienie z niższym przepływem może być stosowane tam, gdzie wymagane jest głębokie czyszczenie . Rodzaj systemu, środki czyszczące i sposób dostawy zależą od czyszczonego środowiska i rodzaju usuwanych zanieczyszczeń.


Gdzie chcesz użyć myjki ciśnieniowej?
Może to być istotne pytanie przy określaniu typu myjki ciśnieniowej, której potrzebujesz.


Dostęp do zasilania lub jego brak. mamy myjki zasilane 230V, 380V lub spalinowe.
Ale musisz pomyśleć o obszarze, który chcesz pokryć i jego bliskości do źródła zasilania. Może to prowadzić do myjki ciśnieniowej zasilanej olejem napędowym lub benzyną, która umożliwia czyszczenie większych powierzchni, o ile masz dostęp do wody.


Dostęp do wodociągu – myjki ciśnieniowe na przyczepie z własnym zasobnikiem 500l -1000l.
W przypadku naprawdę dużych powierzchni można również rozważyć myjkę ciśnieniową montowaną na przyczepie. Są to poważne przemysłowe maszyny wytrzymałościowe, wykorzystujące wodę zmagazynowaną w kadziowym zbiorniku, z silnikiem Diesla wytwarzającym gorącą lub zimną wodę pod ciśnieniem. Dzięki zintegrowanej przyczepie ten rodzaj myjki ciśnieniowej może być używany praktycznie wszędzie. Są to dość drogie maszyny do kupienia, więc jeśli nie musisz ich używać cały czas, możesz je wynająć.

Mycie ciśnieniowe to coś więcej niż na pierwszy rzut oka, a przy tak wielu różnych typach maszyn do wyboru, przy szerokim zakresie cen, wybór może być trudny. Niektóre z kluczowych punktów do rozważenia:
– Jakie zabrudzenia należy usunąć (luźne, twarde, oleiste, tłuste itp.)
– Niezależnie od tego, czy chcesz, czy potrzebujesz użyć chemikaliów
– Jaką powierzchnię sprzątasz i jak często
– Co jeszcze znajduje się w pobliżu, co może zostać uszkodzone, jeśli zostanie złapane w krzyżowy ogień!
– Dostęp do prądu i wody

Chcesz dowiedzieć się więcej o myjkach ciśnieniowych?
Możemy powiedzieć, że warto poświęcić trochę czasu na upewnienie się, że masz odpowiednią myjkę ciśnieniową do pracy – wtedy uzyskasz najlepszy efekt czyszczenia w jak najkrótszym czasie. Możemy w tym pomóc. Powiedz nam, co musisz wyczyścić, a my przedstawimy Ci naszą szczerą opinię na temat myjek ciśnieniowych, które naszym zdaniem będą dla Ciebie najlepsze.

A jeśli chcesz wynająć myjkę ciśnieniową to zapraszamy do naszej wypożyczali myjek w Sosnowcu.